Doporučení

Pro práci v českých klubech doporučuji si zřídit ŽL na Živnostenském úřadě a to nejen z důvodu, že v mnoha klubech jsou dívky lépe finančně ohodnoceny, ale také v neposlední řadě se jim to započítává do důchodu. Takže myslíme i na zadní kolečka ☺

Náklady na zřízení ŽL jsou 1 000,- Kč. Můžete si v rámci 1 oprávnění uvést až 10 činností, které v budoucnu můžete využít třeba i pro jiný druh práce.

Pro hostesky a tancování je nejvhodnější živnost (č.78) “Poskytování služeb osobního charakteru a pro osobní hygienu” případně lze pro tancování mít živnost (č.73) “Provozování kulturních, kulturně-vzdělávacích a zábavních zařízení, pořádání kulturních produkcí, zábav, výstav, veletrhů, přehlídek, prodejních a obchodních akcí”.

Po obdržení ŽL se musíš zaregistrovat u své zdravotní pojišťovny (ZP – tam, kde jsi registrovaná) a Okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ) jako osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) a to do 8 dnů. Ze zákona je stanovená výše měsíčních záloh za OSVČ, a to u ZP 2 722Kč a OSSZ 3 386Kč. Částky se mohou lišit v návaznosti na to, zda-li budeš OSVČ vykonávat jako hlavní nebo vedlejší činnost, jestli jsi student či mamina na rodičovské. Proto je vždy nejlepší provést registraci na ZP a OSSZ osobně, kde Ti podají bližší informace ke konkrétní situaci.

Jako OSVČ budeš mít povinnost po skončení kalendářního roku podat u finančního úřadu (FÚ), podle Tvého místa trvalého bydliště, daňové přiznání, a to do 3 měsíců. Před podáním daňového přiznání je nutné provést i registraci na příslušném FÚ – jak a co je potřeba mít k provedení registrace na FÚ a co se všechno do daňového přiznání uvést a doložit, se také dozvíš přímo tam, případně můžeš požádat o pomoc účetní.

Posledním „krokem“ je po podání daňového přiznání vyplněné „Výkazů“ na ZP a OSSZ, kde uvedeš skutečné příjmy a výdaje z činnosti na ŽL a vypočteš si zálohu na další kalendářní rok. Opět může pomoc účetní.

V případě, že budeš mít jakékoliv dotazy, neváhej se na mě obrátit. Když budu moci poradit, poradím nebo tě odkážu na pí. účetní ……….

Určitě bychom neměli opomínat účetní. V tomto odvětví Ti skvěle poradí paní ……………., @ v případě že bude mít spoustů klientů, Ti doporučí někoho jiného. Odkazuj se na Martina’s Agency

Rozhodně bychom se měly snažit předcházet nepříjemnostem způsobených úrazem či nemocí.  Bohužel mnoho z nás tuto stránku podceňuje a nepřipouští si, že i v běžném životě si můžeme způsobit úraz či vážně onemocnět a tím se pak dostat do nemalých finančních potíží. Doporučuji se nad tímto tématem zamyslet a zvážit, zda-li mít rizikové pojištění či nikoliv. I když máte nějaké pojištění, je dobré si ho nechat alespoň zkontrolovat. Mnohdy totiž pojištění není nastaveno v prospěch klienta. V případě, že nemáte svého finančního poradce, můžete se obrátit na paní Světluši Harabišovou, svetluse.harabisova@smsfinance.cz , která Vám skvěle poradí nejen v oblasti pojištění, ale i co se týče konsolidace půjček a hypoték.

V dnešní době je spousta situací, kdy se nám může hodit právní pomoc. V tomto případě spolupracujeme s Mgr. Adamem Liberdou, liberda@liberda.cz  z advokátní kanceláře Liberda. Odkazuj se na Martina’s Agency

Pro vyhledávání letenek doporučuji využívat www.skyscanner.net nebo www.kiwi.com.

Pro vyhledávání vlakových spojů můžete využít www.idos.cz

(i pro zahraniční spojení www.regiojet.cz , www.leoexpress.com

Pro vyhledávání autobusových spojů www.regiojet.cz , www.eurolines.eu , www.omio.com , www.flixbus.cz

Většinou kluby mají k dispozici ubytování pro tanečnice/hostesky, které jsou zdarma nebo za mírný poplatek. V případě, že by jsi chtěla mít více soukromí či komfortu přikládám možné alternativy www.booking.com , www.airbnb.cz případně www.airbnb.com .