Na co si dát pozor při práci tanečnice?

Práce tanečnice s sebou nese mnohá úskalí a nástrahy. Musíme dobře vypadat, správně se tvářit a brát stále v potaz, že jsme v práci. Jednoduché to ale není. V našem dnešním článku se podíváme na pár zdánlivých drobností, avšak přece nesmírně důležitých záležitostí, které je dobré si zautomatizovat.

Práce tanečnice s sebou nese mnohá úskalí a nástrahy. Musíme dobře vypadat, správně se tvářit a brát stále v potaz, že jsme v práci. Jednoduché to ale není. V našem dnešním článku se podíváme na pár zdánlivých drobností, avšak přece nesmírně důležitých záležitostí, které je dobré si zautomatizovat. 

Víme, že je teď nestandardní doba a že díky koronaviru nevíme, kdy do práce znovu nastoupíme. Mysleme ale pozitivně a i v tenhle čas se vzdělávejme. 

Před prací

 • Pij hodně vody

Ve svěžím těle svěží duch… A to je úspěch každé tanečnice.  Pořád, před prací i během ní, pij dostatek vody. Hydratace vede k regeneraci tvojí pleti i všech orgánů. Dodává ti energii, krátkodobě zahání hlad, vede k tomu, že nebudeš jako ,,sušenka”, pomáhá stabilizovat krevní tlak. Mysli na to a měj ji vždy u sebe. 

 • Dodávej si vitamin C

Jeho nedostatek se projevuje tím, co žádná z nás nechce – virovými a bakteriálními infekcemi, únavou, podrážděností, povadlou pletí, u nás tanečnic častými krevními výrony (tedy modřinami apod.), bolestí svalů a kloubů. Dostatečné množství ,,céčka” ti zajistí sklenice vody s vymačkaným citronem, případně nějaký fajn suplement z lékárny či zdravé výživy. Začni s ním a výsledek pocítíš už za pár dní, doopravdy!

 • Odpočívej

Naše práce je náročná pro tělo i hlavu. Ve volném čase na sebe buď hodná a dopřávej si příjemné věci. Napusť si vanu, zajdi si na masáž, hodně spi. Dovol si během dne nedělat i vůbec nic. Pamatuj, že dobrá a hodně vydělávající tanečnice budeš jenom v plné síle. 

 • Vyspi se

To souvisí s bodem výše, ale považujeme to za nutné ještě rozepsat. Každá z nás to má jinak, ale baterky musíme dobíjet všechny. Například o víkendech nebo jindy, kdy trávíš prací více dní za sebou, je to obzvlášť náročné. Například naše Martinka po práci běžně spí 4 hodiny, potom nějak funguje, ale nejpozději v 15:00 odpoledne si jde znovu odpočinout do 17:00. Až poté se chystá do práce.

 • Buď krásná

Na tom naše práce stojí. Před odchodem do práce věnuj dostatek času svému zevnějšku. Večer bude dlouhý, proto vol spíše voděodolný makeup nebo takový, který se zaručeně nerozmaže nebo nerozteče. Mysli také na vůni, použij deodorant (nebo antiperspirant) a parfém. Všechnu kosmetiku si  s sebou vezmi i do práce. 

 • Najez se

Tělo sice dost občerství spánek, jídlo je ale úplně stejně důležité. Před prací se jednoznačně najez a udělej si z toho neprolomitelný zvyk. Nejez fast food, ale nějaké výživné a nutričně plnohodnotné jídlo, které ti dodá dostatek energie na opravdu dlouhou dobu. 

V práci

 • Káva nebo kofein

Z kraje pracovní doby (a pokud to snášíš dobře, tak i v jejím průběhu) se posilni kávou nebo nějakým energetickým nápojem. Pozor, aby sis nenarušila spánek po skončení práce, takže pozoruj, co na tebe nejvíce funguje. Každá jsme jiná, ale energie je kolísavá, a je dobré nad ní vyzrát a občas ji doplnit. Krátkodobě dobře působí i hroznový cukr. Pozor, vyhni se energeťákům smíchaným s alkoholem. Jeden takovýhle drink tě sice nezabije, ale větší množství tě solidně napumpuje. Na jejich obalu se nepíše jen tak, že ohrožuje srdce a oběhovou soustavu. 

 • Buď při smyslech

Jasně, naše práce je zábavná a než dřinu kolikrát představuje spíš pořádně vydařenou párty. Nikdy ale nezapomínej na to, že jsi v práci a že tam jsi proto, abys vydělávala peníze. Pokud se opiješ či jinak omámíš, budeš mimo. Jednou to možná bude fajn a vyplatí se, ale dlouhodobě nebo pravidelně je jakákoliv větší změna tvého vědomí opravdu nežádoucí. Nebudeš se hlídat, nebudeš hezká, tanec nebude stát za nic a i tvoje komunikace se změní k horšímu. Bav se, napij se, ale hlídej se, ať o sobě víš.

 • Buď aktivní

Není snad nic horšího, než když jsme unavené a jen tak sedíme a nudíme se. Čas se pak neskutečně vleče. I když je to paradox, proti únavě nejvíc pomáhá aktivita. Oslov klienta, nabídni mu společnost případně tanec. Nejen, že si zvýšíš výdělek, ale častokrát zapomeneš i na svoji únavu. A když v klubu nejsou klienti? Pak trénuj nově naučené prvky na tyči a na stage, a zlepši tak svou choreografii. Než se naděješ, bude konec směny. 

 • Pij vodu

Pořád a dokola. Vždycky pij vodu! Že budeš chodit na záchod? Ale kdeže. Tancem toho dost vypotíš a i kdyby ne, z alkoholu bys courala úplně stejně. Voda tě při práci vždy osvěží, dodá ti sílu, probere tě. Mysli na to!

 • Kontroluj se

Opět se musíme opakovat, ale musíš být krásná, profesionální, přitažlivá, sebejistá. Rozmazaný makeup, pokroucený svršek nebo rozcuchané vlasy ti škodí. Nežádoucí je také tělesný pach a co si budeme namlouvat, potíme se každá. V průběhu pracovní doby si odskoč a ,,obtáhni se” (tedy tvůj makeu-up :)), znovu se navoň, pro objem vlasů klidně použij suchý šampon,  věnuj si delší pohled v zrcadle. Kontroluj také svůj psychický stav viz bod ,,Buď při smyslech”. Když ti je ,,zvláštně”, jdi na chvíli stranou a třeba 3x se zhluboka nadechni. Při práci sám sebe občas kontroluje každý, ani u tanečnic to není žádná ostuda. 

Po práci

 • Odpočinek

Už jsme to psaly v části výše. Spánek a relax je základ úspěchu kohokoliv. Po práci jdi ideálně hned spát. Během dne dělej věci, které máš ráda a dělají ti radost. Pamatuj, že život není jenom o práci, tak se na ni snaž příliš nemyslet.

 • Jez zdravě

I když máš pocit, že toho v práci dost nachodíš a natančíš, zdání může často klamat. I po práci proto mysli  na svou linii a moc nepras nezdravým jídlem. 

 • Měj koníčky a zájmy

Máme dneska tolik možností, až kolikrát nevíme, co se sebou. Mít nějaké hobby, je ale základ šťastného života, ať pracuješ jakkoliv. Najdi, co tě baví, a pravidelně se tomu věnuj. Může to být klidně větší zájem o makeup a kosmetiku, pohyb nebo třeba pokročilejší domácí vaření. Nehledej v tom přílišnou vědu, ale dej zkrátka čas i věcem, které ti pročistí hlavu. 

Možná je ti náš výčet jasný a držíš se ho. Možná víš, co se sluší, ale jedeš si to svoje a některou ze záležitostí občas zapomeneš. Víme, že žijeme v dynamické době, ale pravidelnost a řád jistých věcí je základ úspěchu. Vytvoř si své funkční rituály a těch se drž. 

Je  něco, co se ti osvědčilo a my na to zapomněly? Zanech nám prosím komentář, rády článek rozšíříme! 

Kategorie:

Autor příspěvku: Lída

Datum: 18.5. 2020

Čtěte také