Tanečnice a doba lockdownová – ohlédnutí a tipy, jak v naší branži přežít

Je to už více než rok, co světu vládne podivná nemoc. Všechno se změnilo, ale to my přece všechny víme. Dnešním článkem nechceme zabíhat do skutečností všem známým. Jsme si jisté, že obecného čtení o této době je zpropadeně hodně. Zároveň ale víme, že chybí obsah ,,na tělo” – takový, který reflektuje problémy i radosti jednotlivých skupin lidí. My jsme tu pro tanečnice a hostesky, no, však to znáte pro holky z nočních klubů a podobně. Tenhle COVID článek je o nás a  pro nás. Příjemné počtení! 

Než se to stalo, všechno rostlo. Kluby byly často narvané k prasknutí, zákazníci se bavili, peníze se skoro válely na zemi, stačilo mít alespoň trochu rozumu (nebo motivace, vůle, u každé z nás něčeho jiného :)) a sáhnout po nich. Léta do roku 2020 byla poměrně šťastná. Všechno bylo samozřejmé, těšily nás velké výdělky, o nic jsme se nemusely příliš starat. Zahraniční cesty, drahé oblečení, kosmetika, elektronika, cokoliv bylo na dosah. A najednou – BUM!  

Hodně nám to vzalo, ale zároveň i dalo. A toto jsou podněty, které si odnášíme a které chceme s tebou sdílet: 

1 Vážit si života a příležitostí

Blahobyt a zdraví jsou dobří přátelé. Poslední rok nám ukázal, že si ani jedním nemůžeme být jisté. Co se tedy vyplácí? Vždy myslet na sebe, opatrovat se a mít záložní plán. I trocha životní pokory se hodí – to ve smyslu vděku za každou novou příležitost i za to, že jsme zdravé, a i když nemáme tolik co dříve, pořád žijeme. Jsme téměř rok bez práce. Teď se teprve ukázalo, kdo je chytrá holka a umí se o sebe postarat. Mnoho z nás přišlo o práci úplně, jiné se musely zcela přeorientovat. Tenhle rok nám ale dal příležitost dokázat, zda si umíme poradit. O to silnější budeme, až se celý svět srovná. 

2 Myslet na zadní vrátka

Snadno se to řekne a hůř realizuje, my víme. Hodí se mít ale ponětí o tom, co budeš dělat, pokud jedna práce kiksne. Stejně tak se vyplatí mít v pořádku živnost, pojištění apod., abys mohla jednat a třeba i čerpat kompenzace. Odkládání peněz je nelehký úkol, ale která z nás něco stranou měla, o to lépe na tom byla. Spořit bychom zkrátka měly. Na horší časy i na důchod. Je to možná úsměvné ,,nějak přece bude”, ale realita bez peněz je sakra tvrdá. Naše agentura spolupracuje s firmou SMS Finance, která nám pomáhá s vyřizováním pojištění, konsolidací půjček i s hypotékami. Není žádná ostuda si říct o pomoc a začít svoje peníze řešit.

3 Soustředit se na on-line 

Na internetu jsme od rána do večera, ale která z nás tam má promakanou sebeprezentaci? Změna poměrů ukázala, že je nutné otevírat nové cesty a snažit se být neustále vidět. Budovat si brand, základnu fanoušků, dávat o sobě slyšet a tvořit si místo, které funguje, když se všechno ostatní zavře. My na to šly po svém a vytvořily jsme nový on-line kurz, který dělá tanečnice a hostesky většími profesionálkami a pomáhá jim k vyšším výdělkům. Digitální svět se dá využít nejen k propagaci, ale právě i ke vzdělávání a setkávání. Je nutné se přizpůsobit změněným podmínkám a dostat z toho maximum. 

4 Dbát o svoje tělo i duši

Fajn, nemůžeme do práce. To ale neznamená, že je to důvod se zanedbávat. Pasivita nikam nevede a naopak ústí k ještě větší frustraci. A že jsi zavřená doma a vyhlídky na jakoukoliv změnu v nedohlednu? Štěstí přeje tvůrcům, nikoliv ufňukánkům. Péče o sebe samu je důležitá kdykoliv. Nejde zdaleka jenom o krásu, i když make-up dělá divy a  zlepšuje náladu a sebevědomí (nebo příjemná pleťová maska, která hladí pokožku i duši). Je čas k sobě být hodné, ohleduplné,  mít se rády, umět si odpouštět, přijímat se… a taky na sobě pracovat. Není sobecké svůj život točit okolo sebe, protože když vyrostete, i vaše okolí to ocení. 

5 Nebát se nového

Americký řečník Zig Ziglar pronesl poměrně památné moudro – ,,Člověk není poražen, je-li sražen k zemi. Poražený bude jen tehdy, když na té zemi zůstane.” My se s ním ztotožňujeme. Nechceme si ale hrát na hrdinky. Máme téhle doby plné zuby. Je v pořádku cítit negativní emoce i se jimi nechat na chvíli sejmout. Život je ale nekonečný koloběh změn. COVID toho dost zpomalil, něco jiného zase akceleroval. Nezbyde nic jiného, než se přizpůsobit. S pozitivní myslí jde ovšem všechno snáz a novinky, ty tu byly vždy. Snaž se nejen dnes využít situace ve svůj prospěch. Ne krutě nebo intrikářsky, ale tak, aby to posunulo tebe i ostatní.

Poslední rok nás vytrhl z našeho životního stylu a komfortní zóny. Teď je ta nejlepší příležitost začít se chovat jinak. Jít do akce, makat, nečekat na prince, zkrátka být správnou a zapamatovatelnou female boss. Neboj se ničeho a věř si!

PS: Vytváříme komunitu dívek a žen. Buď součástí! Společnými silami pozvedneme úroveň oboru zábavy pro dospělé. Najdeš nás na Instagramu i Facebooku, kde se už brzy budeš moci připojit i do uzavřené skupiny. 

Pořád věříme, že se situace brzy změní, a tak neustále přijímáme nové členky naší agentury, tedy hostesky a tanečnice. Zároveň se rozhlížíme i po nových klubech, kde budeme moci působit. Zajímá-li tě více informací, ozvi se!

Kategorie:

Autor příspěvku: Admin

Datum: 9.3. 2021

Čtěte také